В ЛНТУ продовжується традиція засідання читацького клубу, де студенти та викладачі, любителі книги, збираються за єдиним круглим столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя. Цього разу засідання читацького клубу пройшло під сонячними весняними променями у теплій та дружній атмосфері.

Зустріч була розділена на дві частини. У першій частині дискутували про головні ідеї відомого філософа, психолога, психоаналітика, автора відомої книги «Мати або бути» Еріка Фромма. У другій частині ділилися враженнями від прочитаних книг у жанрі детективу, а саме, такі автори як Агата Крісті, Артур Конан-Дойл, Алекс Міхаелідіс.

Дякуємо всім, хто долучився до нашої зустрічі, і запрошуємо на наступне засідання, яке відбудеться 25 червня (вівторок) о 13:00 у читальному залі бібліотеки та продовжиться у  внутрішньому дворику університету.

 

IMG 9433 0 587a9

IMG 9428 4f20c

IMG 7014 ba28c  Трагічна історія депортації кримськотатарського народу замовчувалася в СРСР протягом десятиріч. Заборонялася мова, культура корінного народу України. Кримські татари були не просто позбавлені батьківщини, але й власного імені, мови, історії, ідентичності.
   Тільки після розпаду СРСР, у незалежній Україні, ми можемо вшанувати пам’ять жертв геноциду та говорити правду про злочини проти людяності.
   Постановою Верховної Ради України «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» від 12 листопада 2015 року № 792-VIII депортація кримських татар з Криму в 1944 році визнана геноцидом кримськотатарського народу, а 18 травня в Україні встановлено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
   З метою вшанування 80-ї річниці пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу у читальному залі представлена виставка літератури «Геноцид кримських татар».

Посилання на фільми

1. Художній фільм “Хайтарма” (2013)
https://cutt.ly/iw7y2hgL

2. Художній фільм “Чужа молитва” (2017)
https://cutt.ly/vw7yWZRp

3. Документальний фільм “ARZU | МРІЯ” (2018)
https://cutt.ly/jw7yW01j

4. Документальний фільм “Мустафа” (2016)
https://cutt.ly/9w7yW7fs

5. Документальний фільм “Крим, як це було” (2018)
https://cutt.ly/Dw7yErGU

6. Художній фільм “Додому | Evge” (2019)
https://cutt.ly/ew7yEdGW

7. Документальний фільм “Крим. Ізоляція” (2022)
https://cutt.ly/0w7yEjD2

8. Документальний фільм “Крим. Оточені зрадою” (2019)
https://cutt.ly/Hw7yEz0G

9. Документальний фільм “Хроніки анексії” (2019)
https://cutt.ly/Ow7yEbp

10. Документальний фільм “Крим. Нескорений” (2016)
https://cutt.ly/1w7yEQIW

11. Документальний фільм "Самоповернення в Крим" (2021)
https://cutt.ly/1w7yERVJ

12. Документальний фільм “Крим: 10 років окупації” (2024)
https://cutt.ly/Ew7yEIXb

 

 

   IMG 7158 0 d07dc17 травня в бібліотеці ЛНТУ разом з кафедрою соціогуманітарних технологій за участі студентів 1 курсу спеціальностей «Психологія» та «Журналістика» був проведений тематичний захід «У жорнах політичних репресій», присвячений вшануванню пам‘яті жертв політичних репресій.
   День пам‘яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам‘ятний день, що відзначається у третю неділю травня відповідно до Указу Президента від 21 травня 2007 року.
   Кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри соціогуманітарних наук Оксана Жук зупинилась на значенні історичної пам‘яті та вивченні історії українського народу. Історія більшовицької та комуністичної влади в СРСР, до якого входила й Україна, був пронизаний політичними репресіями.
   Провідний бібліограф бібліотеки Євгенія Будчик у вступному словізазначила, що внаслідок репресивних дій на території України були винищені представники інтелігенції, насаджувались пануюча ідеологія.
   До проведення заходу долучилися здобувачі групи ЖМК-11.Технічний супровід та перегляд документального фільму забезпечили студент гр. ЖМК-11 Куніцин Євген та інженер кафедри комп'ютерної інженеріїї та кібербезпеки Віталій Самарчук

         IMG 7159 0 1c65b                 IMG 7156 0 f3d69

 

 


 IMG 6994 15244  Українські вишиванки – свято, яке українцізустрічають щороку в третій четвер травня. Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання.
   У бібліотеці організовано книжкову виставку «Українські вишиванки наче райдуги світанки», на якій представ
лено матеріали про історію розвитку укаїнської вишиванки.

IMG 6995 3a8b4                                                       IMG 6997 8b976

   17 травня 2024 р. о 13 год. у 202 ауд. відбудеться тематичний захід «У жорнах політичних репресій» (до Дня пам’яті жертв політичних репресій).
   Запрошуємо всіх бажаючих.

  IMG 7016 4af4c 9 травня Україна вдруге відзначатиме День Європи, встановлений  указом Президента України «Про День Європи» від 08.05.2023 року, спільно з державами Європейського Союзу на відзначення миру та єдності на європейському континенті.«Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань», йдеться в документі.
   Непомірно високою ціною сьогодні Україна показує всьому світові, що цивілізаційним вибором є демократичні цінності й свобода, повага до прав людини та людської гідності, рівність і верховенство права.
   Для відвідувачів у читальному залі оформлена книжкова виставка "Україна – Європа: відкриті обрії", яка знайомить читачів з історією європейських країн та народів.