29 вересня 2023 р. о 13 год. 20 хв. в читальному залі відбудеться тематичний захід «Україна – земля козацька». Запрошуємо всіх бажаючих.

  IMG 20230727 105825 46327 Для українського народу становлення національної державності відбувалося упродовж тривалого часу. Незважаючи на труднощі, Українська державність укріпилася і має свою давню історію.
   Щодо кількості етапів розвитку Української державності, традиційно виділяють: етап Київської Русі – княжа доба; козацьку державність ХVІ-ХVІІІ ст.; державність Української Народної Республіки; державність Радянської України; сучасну відроджену Українську державу.
   Особливість вивчення історії національного державотворення пояснюється тим, що територія нашої Батьківщини в давнину була одним із центрів не тільки східнослов’янської, а й усієї європейської культури.
   У бібліотеці ЛНТУ організовано книжкову виставку «Скарби Української Державності», на якій представлені книги, періодичні видання з історії України та історичні факти про відомих українців.

  IMG 2397 a8929 28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.
   В читальному залі бібліотеки організовано книжкову виставку: «Конституція України: від Орлика до сучасності». Представлена література надає можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплені основні права українського народу.

IMG 0002 2e12218 травня в аудиторії 216 відбувся тематичний захід посвячений 150 річчю від дня народження Павла Скоропадського.

   Павло Петрович Скоропадський – український громадський та політичний діяч, військовик, Гетьман Української Держави ( з 29 квітня – 14 грудня 1918). Його можна назвати однією з найбільш суперечливих постатей в історії України – досі не стихають дискусії щодо оцінок його як політичного й державного діяча.
   Народився 15 травня 1873 року у німецькому місті Вісбадені. Дитячі роки провів у родовому маєтку Тростянець Харківської губернії. 29 квітня 1918 року внаслідок державного перевороту Павло Скоропадський взяв владу в Україні. Україна була проголошена Гетьманською державою.
   Розпочала захід провідний бібліограф Євгенія Будчик, яка зауважила, що Гетьманська держава здобула широке міжнародне визнання, встановивши дипломатичні зв’язки з Австро-Угорщиною, Болгарією, Туреччиною, Данією, Персією, Грецією, Норвегією, Швецією, Італією, Швейцарією, Ватиканом, із 30-ма державами світу. Україна досягла певних успіхів у галузі науки, освіти та культури. Універсалами Скоропадського були створені Українська Академія Наук, українські університети – в Києві та Кам’янці-Подільському, 150 українських гімназій.
   Доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва розповіла про життя і діяльність Гетьмана Української Держави.
   На заході були присутні студенти кафедри електричної інженерії та група прикладної лінгвістики.
   Захід завершили ознайомленням книжкової виставки «Павло Скоропадський – державотворець» (150 років від дня народження), на якій представлені книги та періодичні видання.
IMG 9996 783f3

IMG 9999 445a3

 

 

 

 

  c6eaa67c-76a8-4e38-99d3-81db71076f5f 440f8 День української вишиванки – свято, яке українці зустрічають щороку у третій четвер травня. Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка – це частина генетичного коду українця. Зараз, в умовах воєнного часу, День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
   У бібліотеці організовано книжкову виставку «Вишиванка – генетичний код української нації», на якій представлено матеріали про історію розвитку української вишиванки, а також вишиті картини ручної роботи.

   ЩоIMG 5474 756cdроку, третьої неділі травня, в Україні вшановують пам'ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. З цієї нагоди 17 травня провідним бібліотекарем Вірою Дармовіс було організовано та проведено захід «Безвинно звинувачені» до дня пам’яті жертв політичних репресій.
   На заході були присутні студенти груп : КІ­‑ 11, КІ-12, ЕОС- 11, ЦБ-11,21,31 та викладачі Вісин Олена Олександрівна, кандидат історичних наук; Гринюк Сергій Васильович, кандидат технічних наук, заступник декана факультету комп’ютерних та інформаційних технологій; Федорчук-Мороз Валентина Іванівна, завідуюча кафедри цивільної безпеки, кандидат технічних наук.
   Вісин Олена Олександрівна розповіла присутнім про Биківнянський ліс, який був місцем таємного поховання жертв масових політичних репресій.
   Фільм «Місце пам’яті Биківня» продемонстрував Самарчук В.Ф., старший лаборант кафедри КІ та КБ. Захід завершили тематичним переглядом літератури та словами: «Хто не знає минулого,той не має майбутнього».

IMG 5487 f41b8               IMG 5507 9d4de