- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Новини
19 березня святкує свій день народження українська поетеса Ліна Костенко. Її вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами. У нове тисячоліття українська література увійшла з її ім'ям на вустах. Твори Ліни Костенко стали класикою і увійшли в шкільні хрестоматії. Вона є лауреатом багатьох премій, зокрема Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).
Її твори перекладено багатьма європейськими мовами. У сучасній світовій традиції Ліна Костенко входить до переліку найвідоміших жінок сучасної України. Її творчість – невід’ємна частина історії України, національної культури. Ліна Костенко – саме той випадок, коли безстрашність в наборі з безкомпромісністю передаються генетично, а потім іще загартовуються у життєвих негараздах і боротьбі людини із системою.
У читальному залі бібліотеки ЛНТУ представлено книжкову виставку «Талант винятковий та багатогранний» до 95-річчя від дня народження Ліни Костенко, де студенти можуть ознайомитись з біографією та її творчим доробком.
- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Новини
9 березня 2025 року виповнюється 211 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), українського поета, драматурга, прозаїка, мислителя, художника, етнографа.
Твори Кобзаря видавали за кордоном понад 300 разів і перекладали 147 мовами світу. Творчість Тараса Шевченка майже вся стала якщо не піснею, то джерелом для створення опер, балетів, кантат.
Учитальній залі бібліотеки ЛНТУ представлено книжкову виставку «І на оновленій землі. Врага не буде супостата…» (до Дня народження Тараса Шевченка), на якій представлені книги та періодичні видання.
- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Новини
У нашій бібліотеці відбулося чергове засідання книжкового клубу, присвячене жанру антиутопії.
На зустрічі прозвучали думки про класичні твори, зокрема «1984» Джорджа Орвелла, «Серце» Нацуме Сосесекі, «Пʼятеро» Гаймор Пасс, «Оповідь служниці» Маргарет Етвуд. Учасники ділилися своїми улюбленими книжками, які справили на них найбільше враження, та розмірковували, наскільки реалістичними є зображені в антиутопіях майбутні суспільства.
Засідання пройшло в атмосфері жвавого обговорення, і кожен учасник виніс для себе нові ідеї для читання. Ми запрошуємо
всіх, хто любить книги та цікаві дискусії, приєднатися до нас!
- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Новини

Запрошуємо всіх, хто хоче більше дізнатися про події сьогодення, вшанувати пам’ять загиблих та надихнутися незламністю українського народу.
- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Новини

Виставка має на меті привернути увагу до важливості збереження мовної спадщини, популяризувати українську книгу та нагадати кожному, що мова – це не лише засіб спілкування, а й код нації, її пам’ять і майбутнє.
Запрошуємо всіх відвідати виставку, відчути красу рідного слова та ще більше полюбити українську мову!
- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Новини
У Луцькому національному технічному університеті 19 лютого відбувся захід до Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Організаторами виступили кафедра соціогуманітарних технологій та бібліотека ЛНТУ.
Цей день є нагадуванням про подвиг українців, які загинули в боротьбі за ідеали демократії, права і свободи людини, а також за європейське майбутнє нашої держави.
Ректор ЛНТУ Ірина Вахович наголосила: "Саме з цих людей розпочалася історія, яка ще не закінчилася. Вони боролися за те, щоб ми могли навчатися та жити у вільній і незалежній країні. Ми щиро дякуємо за їхній подвиг і нашим воїнам ЗСУ, які продовжують боронити Україну. Їхня історія демонструє, наскільки українці сміливі та патріотичні".
Отець Роман Мойсей поділився зворушливими спогадами про свого брата – Героя України Василя Мойсея. Він розповів, як Василь опинився на Майдані, що його спонукало долучитися до боротьби та як розгорталися ті трагічні події.
Завідувач кафедри соціогуманітарних технологій Оксана Жук зауважила про необхідність збереження пам’яті про Майдан та його учасників, про значущість у сьогоденній боротьбі українців за свободу, підтримку у суспільстві віру в перемогу.
На завершення заходу всі присутні переглянули короткометражний фільм про події Революції Гідності «Зима, що нас змінила».