Бібліотека ЛНТУ успішно пройшла відбір до проєкту «Німецька книжкова полиця в Україні» в межах ініціативи «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією».
Метою проєкту є забезпечення публічних бібліотек України новими виданнями книг німецьких авторів, перекладеними українською мовою. Бібліотека ЛНТУ вже отримала свій комплект книг, і насьогоднішній день читачі мають можливість ознайомитися з цими виданнями.
Виставка з «Німецької книжкової полиці» розташована у читальному залі бібліотеки, де всі охочі можуть прийти і насолодитися читанням сучасних німецьких авторів у перекладі на українську мову.
Фонд бібліотеки ЛНТУ поповнився новими науковими та навчальними виданнями.
Запрошуємо всіх бажаючих для ознайомлення.
Наш книжковий фонд бібліотеки поповнився науковими та навчальними виданнями. Запрошуємо до ознайомлення.
В межах проєкту «Як починалася війна. Хроніки. Свідки» в стінах ЛНТУ відбулася зустріч із Героєм України Володимиром Жемчуговим.
Володимир Павлович Жемчугов – український партизан, учасник російсько-української війни. Провів 11 місяців у російському полоні, втратив обидві руки та зір. Після звільнення повернувся в Україну та почав проходити курс лікування. 21 січня 2017 р. удостоєний звання Героя України. Володимир Жемчугов та Олена Жемчугова, координаторка проєкту, «Як починалася війна» у вдячність за підтримку ЗСУ, за патріотизм та допомогу у боротьбі з ворогом подарували бібліотеці ЛНТУ книги історичного та патріотичного змісту, надруковані ДП «Центр захисту інформаційного простору України» на замовлення Міністерства культури та інформаційної України.
Фонд бібліотеки ЛНТУ поповнився навчальним посібником Ігоря Ребезнюка «Українське наукове слововживання».
Ребезнюк Ігор. Українське наукове слововживання : навч. посіб. Львів : Сполом, 2022. 400 с.
У посібнику викладено наукові й нормативні засади слововживання і словотворення, що становлять основу для згармонізованого вдосконалювання української наукової мови.
Видання призначено для науковців, викладачів. аспірантів та студентів високої школи, інженерів і керівників різних рівнів будь-якої галузі, усім, кого цікавлять питання українського мовлення.
Іти я мушу, матінко, пробачте!
Я повернуся, може, до весни…
А ви не плачте, мамо, ви не плачте,
Бо хто, якщо не ми?.. Якщо не ми…
Вони загинули щоб ми жили. Небесна сотня… Герої які назавжди залишились в наших серцях.
Працівники бібліотеки провели пам'ятний захід «Майдан. Погляд з середини», приурочений вшануванню пам’яті національних героїв України. Студентам першого курсу ФЦОСТ розповіли хронологію подій зими 2013-2014рр., показали документальний фільм, організували виставку тематичної літератури та продекламували поетичні рядки у пам’ять про загиблих під час Революції Гідності.
Організатором і ведучою заходу стала провідний бібліотекар Віра Дармовіс. Технічний супровід здійснював старший лаборант кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Віталій Самарчук.
Відтак, захід організовано з метою увічнення національної відваги, самовідданості та сили духу серед студентства, а також підняття національного духу і єдності українського народу.