IMG 4443 ff557  За підтримки Української бібліотечної асоціації фонд бібліотеки поповнився ще одним унікальним історичним виданням: Пилип Орлик і мазепинці. Джерела / упоряд. Т. Таїрова-Яковлєва. Київ : Кліо, 2022. 216 с.
   Це видання, приурочене до 350-річчя від дня народження гетьмана України Пилипа Орлика. У виданні вперше опубліковано архівні документи доби Івана Мазепи та Пилипа Орлика, що висвітлюють політичну ситуацію в Гетьманщині, проблеми створення європейської коаліції, спрямованої проти Москви, повсякденне життя Гетьманщини за часів Мазепи, долю мазепинців.
   Книга адресована історикам, джерелознавцям, архівістам, а також усім, хто цікавиться історією України.

 

 

                    

 IMG 4445 55f6e  Відповідно до Розпорядження Президії НАН України № 581 від 01.12.2022 р. бібліотека отримала безкоштовно примірник ХХIV тому Енциклопедії Сучасної України.
   Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, особах. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті.
   У ХХIV томі Енциклопедії Сучасної України подано 3000 статей, 2542 чорно-білих та 369 кольорових ілюстрацій, 21 карту, 5 рисунків і 5 таблиць.
   Розрахована на широке коло читачів.

uba db4ca

    24-25 жовтня 2016 року в тренінговому центрі УБА Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв м. Києва відбувся семінар для бібліотекарів за проектом «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібліотеках».
 Мета семінару: формування у слухачів знань про євроінтеграційний рух України і завдання бібліотек у підтримці цього вектору державної політики та формування обізнаності громадян; ознайомлення з процесами та законодавчими документами, що стосуються входження України до європейського простору.
 На семінарі були розглянуті такі питання:
• євроінтеграційний рух України та завдання бібліотек;
• центри європейської інформації у бібліотеках: зарубіжний та український досвід;
• методика створення пунктів європейської інформації у бібліотеках;
• розвиток партнерств. Залучення волонтерів. Реклама та іміджеві заходи бібліотеки задля розвитку пунктів європейської інформації;
• орієнтація на роботу у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації у бібліотеках»;
• інформаційні ресурси пунктів європейської інформації у бібліотеках;
• організація обслуговування користувачів бібліотеки у пункті європейської інформації;
• управління діяльністю пункту європейської інформації у бібліотеці;
• орієнтація на роботу у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації».
 У роботі семінару взяла участь начальник відділу обслуговування бібліотеки Луцького НТУ Людмила Новак.

30 vustavka 55b8f

  День незалежності України – головне державне свято, що відзначається щороку 24 серпня. Цього року українці святкують 30 років незалежності України, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними.
  24 серпня 1991 року Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності, а 1 грудня того ж року українці схвалили його на референдумі. Це – точка відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики справедливо відзначають: 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення незалежності України. Це не просто День народження держави, це світле свято здійснення мрій і сподівань багатьох поколінь наших предків, які з любов‘ю творили і плекали українську націю, рідну мову, самостійну державу, мужньо боролися за її майбутнє.
  Проголошення незалежності України стало знаменною подією в житті українського народу, невід‘ємною ознакою якої є визначення національної символіки – Державного Прапора України, Державного Герба України та Державного Гімну України.
  З нагоди 30-ї річниці Дня незалежності України, згідно з Указом Президента України Про відзначення 30-ї річниці незалежності України працівники бібліотека ЛНТУ підготували книжкову виставку «Дух єдності української держави» (до Дня незалежності України).
  В експозиції представлено документи та публікації з фондів бібліотеки, які висвітлюють питання становлення української державності, сучасні державотворчі процеси, розвиток демократії та громадянського суспільства в Україні, презентують Україну на міжнародній арені, розкривають економічний розвиток та соціальні трасформації українського суспільства.

30 justivka d7205

1 f54e2

 11-13 2 24a86жовтня 2016 року в Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотеки вищих навчальних закладів: досвід та перспективи».

 

3 3f4b6Основні питання, які розглянули учасники конференції:
•стратегічне управління бібліотекою ВНЗ;
•академічна доброчесність: технічний аспект боротьби із плагіатом;
•формування ціннісних орієнтирів користувачів бібліотек;
•науково-дослідна робота бібліотек ВНЗ в сучасному інформаційному середовищі;
•сучасні підходи до наукового опрацювання інформаційних ресурсів та ін.
 До уваги слухачів конференції були представлені доповіді та виступи про перспективи розвитку та досвід бібліотек ВНЗ. У роботі конференції взяла участь заступник директора бібліотеки Луцького НТУ Наталія Поліщук. Конференція пройшла в теплій та дружній атмосфері.