Mazepa plagin3 c5c85

«Іван Мазепа – державний діяч і політик найвищого ґатунку, найвправніший дипломат тодішньої Європи, полководець і водночас поет. Він був досить суперечливою особистістю в українській історії. Вороги його вважали хитрим політиком і зрадником. Прихильники стверджували, що він прагнув порятунку та процвітання для рідної землі. Скільки людей, стільки і думок. Однак, щоб про нього не говорили, мусимо визнати, що для України він зробив чимало», - такими словами розпочала захід начальник відділу комплектування та наукової обробки документів Марія Богдан.
  Про життєвий шлях та біографічні факти із життя гетьмана розповіли студенти факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Луцького НТУ Вікторія Трохимович, Богдана Мосійчук, Максим Луцюк, Дарина Жадан та Анна Новосад. Студент того ж факультету Олег Карась продекламував уривок із художньої поеми «Мазепа».
  Екскурс у державотворчу діяльність гетьмана Мазепи провів доцент кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення та права Михайло Костюк. Він розповів про ведення зовнішньої політики, меценатство, спрямоване на розбудову церков та розвиток української освіти й культури, а також розбудову Гетьманщини як цивілізованої та модерної європейської держави.

  Бібліографічний огляд літератури про видатного гетьмана України, провела для студентів провідний бібліограф Євгенія Будчик.

  Zinku ykr 7c0d727 березня 2019 року в Луцькому національному технічному університеті відбувся просвітницький захід «Берегині українського духу», присвячений 90-ій річниці створення ОУН та жінкам-героїням національно-визвольної війни за Україну.
  Мета заходу – патріотичне виховання молоді та формування їхньої національної свідомості, вшанування видатних жінок-героїнь періоду визвольної боротьби, жінок-волинян, які стали жертвами сталінських репресій і були примусово вивезені в Сибір, як вороги народу.
  Працівники бібліотеки Луцького НТУ  долучились до організації заходу, організувавши книжкову виставку «Жінки в історії України».

  6 березня 2019 р. у читальному залі бібліотеки Луцького НТУ відбувся тематичний захід з нагоди 205-ї річниці від дня народження  Т.Г. Шевченка «Вічно живе Шевченкове слово». Захід організовано бібліотекою університету, кафедрою української та іноземної лінгвістики,  відділом соціокультурної та виховної роботи. В заході взяли участь викладачі та студенти Луцького НТУ та Технічного коледжу Луцького НТУ.
  Розпочали урочистість  ведучі Анна Климовець та Ілля Свистюла.
  Із вступним словом виступила доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Наталія Шкляєва, яка розповіла про перебування Т.Г. Шевченка в Переяславі, його мрії й сподівання, написання «Заповіту», арешт, довготривале й тяжке очікування свободи .
  У музичному супроводі прозвучали твори Т.Г. Шевченка у виконанні Анни Климовець та Веремчук Ярослави. Дует народного фольклорного колективу «Намисто» (керівник – Марія Ковальчук)  виконав у сучасній інтерпретації українську народну пісню «Вербовая дощечка». Студенти Технічного коледжу Луцького НТУ Вітюк Анжела та Гелім Дарина прочитали вірші Т.Г. Шевченка «Лебедин» та «Думка»,  Джовко Дарина – вірш Лесі Українки «Квіток, квіток».
  На заході  продемонстровано  фільм  «Великі Українці – Т.Г. Шевченко».
  Доцент кафедри української та іноземної лінгвістики І. В. Горобець відзначила: «Шевченка проганяли з рідної землі. Він не раз змушений був покидати Україну  й усе, що із нею пов‘язане. Але поет завжди вірив в Україну, у її воскресіння і цю віру вселяв у кожного українця…».
  Працівниками бібліотеки організовано  виставку на тему: «Велике слово Кобзаря», де представлено книги та періодичні видання.

  Відповідальні за технічну організацію заходу – Сергій Герцик та завідувач лабораторіями кафедри комп‘ютерної інженерії Віталій Самарчук.

do Shevcenkaa 2a 4b7af

do Shevcenkaa 1a d060c

 

Zuttja d574e

  06.12.2018 р. у бібліотеці Луцького НТУ відбувся  тематичний захід «Життя без насильства», присвячений Всеукраїнському тижню права. На захід були запрошені начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Антонон Кустик та головний спеціаліст зв’язків з громадськістю Богдана Довгополовою-Савотюк. Представники управління юстиції частково презентували закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та розповіли студентам про методи боротьби з домашнім насильством. Привітала присутніх та представила гостей заходу кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри гуманітарних наук та права Луцького НТУ Оксана Жук, яка зауважила, що нині в Україні триває щорічна акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Потому зі вступним словом виступила провідний бібліограф Євгенія Будчик. Вітальне  слово пролунало від  проректора із науково-педагогічої  роботи Луцького НТУ Сергія  Шимчука. Він зазначив, що проблема домашнього насильства нині є дуже гострою і ті засоби виховання чи прояви поведінки, які раніше сприймалися як нормальне явище, сьогодні є проявом насильства, що лишає травму на усе життя людини.
  Антон Кустик детально розповів про напрацювання Міністерства юстиції та держави у напрямку протидії домашнього насильства в цілому. Богдана Довгополова-Савотюк зазначила, згідно з статистичними даними щороку нараховується 3 мільйони дітей, які спостерігають за актами насильства в сім’ї, або є їх вимушеними учасниками; діти скривджених матерів у 6 разів частіше намагаються накласти на себе руки; майже 2 тисячі випадків домашнього насильства було зафіксовано впродовж року у Луцьку. Тож, у ситуації домашнього насильства головне не мовчати! Захід покликаний  привернути увагу громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї.