IMG 1496 634b78 лютого 2024 року у читальному залі ЛНТУ відбувся тематичний захід, присвячений 160-й річниці від Дня народження відомій українській письменниці, громадській діячці Ользі Кобилянській. Його організаторами виступили фахівці бібліотеки та кафедра іноземної та української філології.
   На заході були присутні викладачі університету: заступник декана з партнерства Ковальчук Оксана Миколаївна, доцент Зелінська Ольга Миколаївна, доцент Фурс Тетяна Василівна та студенти кафедри іноземної та української філології і кафедри міжнародних економічних відносин гр. МЕВ-11, гр. МЕВ-21.
  Захід розпочався зі вступного слова провідного бібліотекаря Людмили Петрини, яка наголосила про значимість і актуальність творчості української письменниці та її велику роль у ствердженні української нації. Про особливість постаті, життєвий шлях та різний стиль творів, які писала Ольга Кобилянська розповіла доцент, кандидат філологічних наук кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва. Із власними міркуваннями щодо творчості Ольги Кобилянської виступили студенти кафедри іноземної та української філології, серед яких Ангеліна Ковч, Ірина Іванчук, Світлана Денисюк та Крістіна Пилип.
   Для присутніх була представлена тематична презентація про цікаві факти з життя і творчої діяльності письменниці.IMG 6793 0 4b05b

                                                 IMG 6706 2fbb9

IMG 7153 0 3a0c0   8 лютого 2024 року у читальному залі ЛНТУ відбулось чергове засідання читацького клубу, де студенти та викладачі, любителі книги, зібралися за єдиним круглим столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя.
   Вперше після зимових канікул любителі книги зустрілись для того, аби обговорити нову прочитану літературу. Темою зустрічі засідання читачів стосувалося книг, які були екранізовані.
Складні сюжети, цікаві деталі,актуальні теми і не менш захопливі екранізації...

IMG 1527 0 9efcf

    IMG 7171 0 28cf3

    В ЛНТУ продовжується традиція засідання читацького клубу, де студенти, бібліотекарі та викладачі, любителі книги, збираються за єдиним круглим столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя.
   Кожного місяця, учасники читацького клубу обирають нову тематику, за якою читають добірку книг, а також діляться враженнями від літератури, обговорюють смислові навантаження, ті ключові меседжі, які ми, як читачі, можемо перейняти у власне життя або ж змінити погляди на певні речі чи обставини.
   Цього разу, напередодні Різдвяних свят, любителі читання вирішили обрати для себе книги «за обкладинкою», а також книги із новорічними історіями.

IMG 9966 54fdb IMG 9968 53c8b

   IMG 3125 e69817 грудня 2023 р. у Луцькому національному технічному університеті відбувся літературно-історичний захід, в рамках Всеукраїнської акції «Національний тиждень читання».
   Організаторами акції є Державна установа «Український інститут книги», організаторами читань в ЛНТУ виступила бібліотека, кафедра іноземної та української філології та читацький клуб, під керівництвом доцента кафедри соціогуманітарних технологій Ольги Піменової.
   Мета заходу – консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду. Цьогоріч гасло акції – «Бути своїми», що означає зв’язок між поколіннями, подолання віддалі (котра насправді умовна) між відомими літераторами й нами, читачами, а також розуміння досвіду тих голосів, які подібні виклики часу вже пройшли.
   Захід присвячений 130-річчю Миколи Хвильового, його постать, а також інших письменників доби «Розстріляного відродження», стали центральними у проведенні заходу.
   Розпочалася зустріч із виступу директора бібліотеки ЛНТУ Світлани Бакуменко, яка розповіла про започаткований Інститутом книги «Тиждень читання», його роль і суть у гуртуванні українців навколо рідної літератури, культури та історії.
   Із вітальним словом також виступила декан факультету цифрових освітніх технологій Галина Герасимчук: «Тиждень читання – це акція, яка покликана привернути увагу всіх дітей, здобувачів освіти, літераторів, видавців гуртуватися навколо української книжки, навколо читання та нашої національної культури.
   Про творчість та біографію Миколи Хвильового, тогочасний репресивний радянський період та долю митців часів «Розстріляного відродження» розповіла доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва.
   Своїми роздумами щодо прочитаних творів Миколи Хвильового, Валер’яна Підмогильного, Івана Багряного, Євгена Плужника та інших митців, поділилися учасники читацького клубу ЛНТУ – студенти, а його керівник Ольга Піменова додала: «Війна, яка сьогодні відбувається говорить про те, що «розстріляне відродження» триває й донині.
   Згодом учасники заходу переглянули документальний фільм про «Розстріляне відродження» та історичні паралелі між минулим та сьогоденням. Окрім того, фахівці бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку: Письменники "Розстріляного Відродження".

IMG 3149 0 fd980
 IMG 3123 b0cddIMG 3197 0 0e739IMG 3177 1 938dd

                                                 IMG 3206 13a25