geroi NS snternet 47a8dМамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А може, дощем на поріг упаду.

Оксана Максимишин-Корабель


   13 квітня викладачами кафедри гуманітарних наук та права спільно з працівниками бібліотеки Луцького НТУ проведено тематичну годину«Пам‘яті Героїв Небесної Сотні».
  У вступному слові провідний бібліотекар Світлана Сакович, зазначила, що у цей провідний тиждень варто згадати про людей, які боролися за незалежність України та водночас провести паралелі історичних подій із сучасністю, вшановуючи пам‘ять Героїв Небесної Сотні та полеглих воїнів у російсько-українській війні.
  З доповіддю про боротьбу українського народу за свободу і незалежність нашої держави виступила кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри гуманітарних наук та права Луцького НТУ Оксана Жук.
  Іван Яремчук, Валерій Панько та Богдан Романовський розповіли про хронологію подій Революції Гідності. Зокрема, про початок мирних протестів молоді у центрі Києва та щоденний перебіг подій, який переріс у вбивства владою Януковича молодих українських патріотів. Юнаки озвучили хронологію російсько-української війни, яка розпочалася під назвою АТО одразу після революції й триває уже четвертий рік поспіль.
  Студенти Луцького НТУ Лашта Валерій, Шимос Ірина, Гресик Ярослава, Приступа Юлія та Вальчишина Вікторія зачитали власні твори про людей, які не боялися втратити своє життя, боролися за вільну Україну уже в часи сучасності.
  Провідний бібліограф Євгенія Будчик провела огляд літератури «Небесна Сотня: історія нескорених».
  Захід став гідним пошануванням пам‘яті загиблих за свободу і незалежність України.

  Начальник відділу обслуговування Новак Л.І.

Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких іти
Твого сумління й мужності уроки
Ми бережем і будем берегти.
           Микола Палієнко

  Тарас Шевченко – аналітик життя української нації. Його філософію, логіку думки тяжко зрозуміти, не заглиблюючись у тогочасну добу, шевченківську епоху, не приділяючи належної уваги вивченню культурної, історичної та літературної спадщини нашого народу. Для того, щоб хоча б трохи зрозуміти Шевченка, важливо знати: за образами, персонажами, подіями він бачив загальнонаціональні проблеми, від вирішення яких залежало майбутнє України.
  День вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка – свято, яке щороку відзначається у стінах Луцького національного технічного університету. 16 березня з нагоди 204-ї річниці від дня народження  визначного письменника і  художника кафедрою української та іноземної лінгвістики,  підрозділом з організації виховної роботи зі студентами, бібліотекою Луцького НТУ проведено урочистий захід, у якому взяли участь викладачі та студенти Луцького НТУ та технічного коледжу.
   Працівниками бібліотеки організовано  виставку на тему: «Нас гуртують думи Кобзаря», де представлено книги та періодичні видання.
.

.   Свою Україну любіть‚
Любіть її … Во время люте‚
В остатню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.

  У читальному залі бібліотеки організовано книжкову виставку «Нас гуртують думи Кобзаря», присвячену 204-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, на якій представлені документи з фонду бібліотеки, що репрезентують історичну, літературну та мистецьку спадщину Великого Кобзаря.

Небесній Сотні шана й молитви,
За чисті душі, що злетіли в небо.
Їм шлях високий Боже, освяти.
І в мирі, Господи, прийми до себе.
Наталія Лавлєнцева


  З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні, що відзначається 20 лютого, в читальному залі бібліотеки організована тематична книжкова виставка «Вічна слава безсмертю хоробрих».
  День Героїв Небесної сотні – це увічнення пам‘яті загиблих учасників Революції гідності, мужності українського народу, це день свободи та рівноправ‘я, день боротьби за краще майбутнє!