6 березня 2019 р. у читальному залі бібліотеки Луцького НТУ відбувся тематичний захід з нагоди 205-ї річниці від дня народження  Т.Г. Шевченка «Вічно живе Шевченкове слово». Захід організовано бібліотекою університету, кафедрою української та іноземної лінгвістики,  відділом соціокультурної та виховної роботи. В заході взяли участь викладачі та студенти Луцького НТУ та Технічного коледжу Луцького НТУ.
  Розпочали урочистість  ведучі Анна Климовець та Ілля Свистюла.
  Із вступним словом виступила доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Наталія Шкляєва, яка розповіла про перебування Т.Г. Шевченка в Переяславі, його мрії й сподівання, написання «Заповіту», арешт, довготривале й тяжке очікування свободи .
  У музичному супроводі прозвучали твори Т.Г. Шевченка у виконанні Анни Климовець та Веремчук Ярослави. Дует народного фольклорного колективу «Намисто» (керівник – Марія Ковальчук)  виконав у сучасній інтерпретації українську народну пісню «Вербовая дощечка». Студенти Технічного коледжу Луцького НТУ Вітюк Анжела та Гелім Дарина прочитали вірші Т.Г. Шевченка «Лебедин» та «Думка»,  Джовко Дарина – вірш Лесі Українки «Квіток, квіток».
  На заході  продемонстровано  фільм  «Великі Українці – Т.Г. Шевченко».
  Доцент кафедри української та іноземної лінгвістики І. В. Горобець відзначила: «Шевченка проганяли з рідної землі. Він не раз змушений був покидати Україну  й усе, що із нею пов‘язане. Але поет завжди вірив в Україну, у її воскресіння і цю віру вселяв у кожного українця…».
  Працівниками бібліотеки організовано  виставку на тему: «Велике слово Кобзаря», де представлено книги та періодичні видання.

  Відповідальні за технічну організацію заходу – Сергій Герцик та завідувач лабораторіями кафедри комп‘ютерної інженерії Віталій Самарчук.

do Shevcenkaa 2a 4b7af

do Shevcenkaa 1a d060c

 

Zuttja d574e

  06.12.2018 р. у бібліотеці Луцького НТУ відбувся  тематичний захід «Життя без насильства», присвячений Всеукраїнському тижню права. На захід були запрошені начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Антонон Кустик та головний спеціаліст зв’язків з громадськістю Богдана Довгополовою-Савотюк. Представники управління юстиції частково презентували закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та розповіли студентам про методи боротьби з домашнім насильством. Привітала присутніх та представила гостей заходу кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри гуманітарних наук та права Луцького НТУ Оксана Жук, яка зауважила, що нині в Україні триває щорічна акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Потому зі вступним словом виступила провідний бібліограф Євгенія Будчик. Вітальне  слово пролунало від  проректора із науково-педагогічої  роботи Луцького НТУ Сергія  Шимчука. Він зазначив, що проблема домашнього насильства нині є дуже гострою і ті засоби виховання чи прояви поведінки, які раніше сприймалися як нормальне явище, сьогодні є проявом насильства, що лишає травму на усе життя людини.
  Антон Кустик детально розповів про напрацювання Міністерства юстиції та держави у напрямку протидії домашнього насильства в цілому. Богдана Довгополова-Савотюк зазначила, згідно з статистичними даними щороку нараховується 3 мільйони дітей, які спостерігають за актами насильства в сім’ї, або є їх вимушеними учасниками; діти скривджених матерів у 6 разів частіше намагаються накласти на себе руки; майже 2 тисячі випадків домашнього насильства було зафіксовано впродовж року у Луцьку. Тож, у ситуації домашнього насильства головне не мовчати! Захід покликаний  привернути увагу громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї.

Murizni 1714f  Міжнародний день прав людей з обмеженими фізичними можливостями проголошено у 1992 році на 47-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка закликала держави проводити подальшу інтеграцію в життя суспільства таких осіб.          
  04.12.2018р. працівниками  бібліотеки Луцького НТУ і кафедри гуманітарних наук та права в рамках акції «16 днів проти насильства» організовано тематичний захід «Ми різні – ми рівні», приурочений Міжнародному дню прав людей з обмеженими можливостями, який щороку відзначають 3 листопада.  Студенти-першокурсники спеціальностей «Соціальне забезпечення» та «Право» прибули дізнатися більше про проблеми людей з інвалідністю та шляхи їх вирішення .
  Завідувач кафедри гуманітарних наук та права Луцького НТУ Оксана Жук зауважила про важливість згадування цієї проблеми. Ця тема особливо актуальна для студентів наших спеціальностей. І фахівці соцзабезпечення, і юристи найчастіше зустрічатимуть на своєму шляху людей з особливими потребами і покликані їм допомагати. Це професія тієї категорії людей, які мають бути небайдужими, толерантними, повинні розумітися на спектрові соціальної допомоги, супроводу, патронажу, захисту, починаючи з консультації, реабілітації, адаптації. Окрім того, присутні на заході обговорили питання термінології цієї категорії осіб. Тож, слово «інвалід» треба замінити на «людина з інвалідністю», таким чином акцентуючи увагу на особистість, а не її особливості.

Vudatni 76bb1  Україна є батьківщиною багатьох визначних учених і культурних діячів. В останні роки стараннями окремих дослідників і подвижників поступово почали зникати білі плями в нашій культурі і науці. Стали повертатися незаслужено забуті  імена вчених і творців української науки і культури. За деякими підрахунками більше кількох сотень українців наприкінці ХІХ та у першій половині ХХ століття працювали за кордоном і користувалися неабияким авторитетом у науковому світі. Серед них було чимало таких, чиїми відкриттями гордиться весь світ.
  30 листопада бібліотекарями Луцького НТУ була організована зустріч-презентація з професором, публіцистом, доктором фізико-математичних наук, провідним науковим співробітником Інституту фізики НАН України, громадським діячом – Василем Андрійовичем Шендеровським. Вчений є автором ряду книг, що розповідають про геніальних людей нашого краю, відомих українців, що зробили вагомий внесок до скарбниці світової науки та культури. З вступним словом про українську науку розпочала захід начальник відділу комплектування бібліотеки Богдан Марія Василівна.