IMG 0002 2e12218 травня в аудиторії 216 відбувся тематичний захід посвячений 150 річчю від дня народження Павла Скоропадського.

   Павло Петрович Скоропадський – український громадський та політичний діяч, військовик, Гетьман Української Держави ( з 29 квітня – 14 грудня 1918). Його можна назвати однією з найбільш суперечливих постатей в історії України – досі не стихають дискусії щодо оцінок його як політичного й державного діяча.
   Народився 15 травня 1873 року у німецькому місті Вісбадені. Дитячі роки провів у родовому маєтку Тростянець Харківської губернії. 29 квітня 1918 року внаслідок державного перевороту Павло Скоропадський взяв владу в Україні. Україна була проголошена Гетьманською державою.
   Розпочала захід провідний бібліограф Євгенія Будчик, яка зауважила, що Гетьманська держава здобула широке міжнародне визнання, встановивши дипломатичні зв’язки з Австро-Угорщиною, Болгарією, Туреччиною, Данією, Персією, Грецією, Норвегією, Швецією, Італією, Швейцарією, Ватиканом, із 30-ма державами світу. Україна досягла певних успіхів у галузі науки, освіти та культури. Універсалами Скоропадського були створені Українська Академія Наук, українські університети – в Києві та Кам’янці-Подільському, 150 українських гімназій.
   Доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва розповіла про життя і діяльність Гетьмана Української Держави.
   На заході були присутні студенти кафедри електричної інженерії та група прикладної лінгвістики.
   Захід завершили ознайомленням книжкової виставки «Павло Скоропадський – державотворець» (150 років від дня народження), на якій представлені книги та періодичні видання.
IMG 9996 783f3

IMG 9999 445a3

 
 

   ЩоIMG 5474 756cdроку, третьої неділі травня, в Україні вшановують пам'ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. З цієї нагоди 17 травня провідним бібліотекарем Вірою Дармовіс було організовано та проведено захід «Безвинно звинувачені» до дня пам’яті жертв політичних репресій.
   На заході були присутні студенти груп : КІ­‑ 11, КІ-12, ЕОС- 11, ЦБ-11,21,31 та викладачі Вісин Олена Олександрівна, кандидат історичних наук; Гринюк Сергій Васильович, кандидат технічних наук, заступник декана факультету комп’ютерних та інформаційних технологій; Федорчук-Мороз Валентина Іванівна, завідуюча кафедри цивільної безпеки, кандидат технічних наук.
   Вісин Олена Олександрівна розповіла присутнім про Биківнянський ліс, який був місцем таємного поховання жертв масових політичних репресій.
   Фільм «Місце пам’яті Биківня» продемонстрував Самарчук В.Ф., старший лаборант кафедри КІ та КБ. Захід завершили тематичним переглядом літератури та словами: «Хто не знає минулого,той не має майбутнього».

IMG 5507 9d4de

IMG 5487 f41b8    

IMG 9391 b4b3d

 8 травня уся світова спільнота відзначає День памʼяті і примирення! Ми вшановуємо тих, хто у Другій світовій війні відчайдушно боровся із нацизмом і вклоняємося тим, хто трагічно поліг у цій боротьбі. Спільно з країнами Європейського Союзу, віднині 9 травня ми відзначаємо і День Європи.
   Працівниками бібліотеки ЗВО був влаштований тематичний захід, за участю студентів університету. Здобувачі переглянули звернення Президента України з нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
   Бібліотекарі ЛНТУ розповіли студентам про важливість відзначення річниць перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1941 років та вшанування пам’яті її жертв, здійснивши короткий екскурс в знакові історичні події того часу. Водночас, наголосили, що уже другий рік поспіль Україна відзначає пам’ятні дати в умовах масштабної збройної агресії рф проти нашої держави і єдність українського народу та світової спільноти, беззаперечно свідчить про очевидну перемогу цивілізованого світу, про перемогу добра та правди, про відновлення і непорушність наших кордонів та кордонів країн-партнерів.
   Студенти мали можливість оглянути книжкову виставку «1939-1945 рр. Пам’ятати заради майбутнього», яку облаштували у читальному залі бібліотеки. Там розміщені літературні видання та публіцистика, які описують трагедію воєнного часу у світі, в Європі та в Україні. Книжкова експозиція діятиме впродовж тижня і кожен охочий може ознайомитися із історичними джерелами та літературними виданнями.

IMG 0128 0 380cc IMG 0134 1 c38a1IMG 9390 597c0

   IMG 20230504 094032 4292d4 травня у читальному залі ЛНТУ в аудиторії 202 відбулась зустріч, присвячена 142 річниці від дня народження В’ячеслава Казимировича Липинського – видатного політичного діяча, історика, соціолога, публіциста, теоретика українського консерватизму. В’ячеслав Липинський засновник української державницької історіографії, один із організаторів Української демократично-хліборобської партії та «Українського союзу хліборобів-державників».
   Захід розпочався зі вступного слова провідного бібліотекаря Людмили Петрини, яка коротко розповіла про біографію, основні факти з життя та діяльності В. Липинского і зауважила про його значимість для України і всього світу. Цікавою та пізнавальною була презентація за темою "Поцілований богом у саме серце: В'ячеслав Липинський", яку представила запрошена на зустріч кандидат історичних наук, доцент ВНУ ім. Лесі Українки, провідний науковий співробітник Музею історії Луцького братства відділу Волинського краєзнавчого музею Білик Вікторія Андріївна. На відео були продемонстровані фотографії постаті В. Липинського та різні факти про його політичну діяльність.
   На заході були присутні викладачі Вахновська Наталія Андріївна, Пундор Юлія Олегівна зі студентами груп: транспортних технологій (ТТ-11, ТТ-12), соціального забезпечення (СЗ-21).
   У нашій бібліотеці можна ознайомитись з відомими книгами В. Липинського «Листи до братів-хліборобів: про ідею і організацію українського монархізму», Україна на переломі (1657 – 1659). Замітки до історії українськогобудівництва в XVII століття.

IMG 1429 fbee2IMG 1418 a2a95IMG 1428 9e7bc