Праведная душе – прийми мою мову,
Не мудру та щиру, прийми, привітай,
Не кинь сиротою, як кинув діброви,
Прилини до мене хоч на одно слово
Та про Україну мені заспівай.
Т. Г. Шевченко

  Такими словами, проханням допомогти у клопіткій і нелегкій роботі – розвиткові української літературної мови нового зразка, звертався Тарас Шевченко до попередника – Івана Котляревського.
  10 жовтня 2017 р. в приміщенні читального залу бібліотеки Луцького НТУ з ініціативи працівників бібліотеки, кафедри української та іноземної лінгвістики, підрозділу з організації виховної роботи зі студентами відбулося урочисте відкриття VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, на яке завітали очільник нашого університету Петро Савчук та проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах.
  Урочистість розпочала провідний бібліотекар Світлана Сакович, наголосивши, що проведення конкурсу повинно сприяти піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю.

О, вітре, всі мури земного впадуть,
Як серце обернеш у сурму!
Найвищі-бо вежі духовності ждуть
Твойого шаленого штурму.
О.Ольжич

  Олег Ольжич… Це ім’я прийшло в нашу літературу із незалежністю України. Ми знали поета Олександра Олеся, але невідомою залишалась його родина.
  Щоб ушанувати видатну особистість, з ініціативи працівників бібліотеки Луцького НТУ, 22 вересня 2017 р. зібралися викладачі й студенти факультету бізнесу, технологічного факультету та факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій на урочистому заході, присвяченому 110-річниці з Дня народження відомого діяча.
  Розпочався захід із вступного слова провідного бібліотекаря Світлани Сакович, яка наголосила на тому, що Олег Ольжич був сильною особистістю, духовно загартованою, адже духовно слабкі люди не здатні витримати знущання у передчутті самопожертви.

3 23c44

Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем′я люте,
В остатню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть…

 

 

1 ff9cf

2 0d84f     

  10 березня 2017 року з нагоди 203-ї річниці від дня народження видатного сина українського народу Тараса Шевченка у центральному читальному залі бібліотеки проведено літературно-мистецький захід «Мій Тарас» за участі студентів Луцького НТУ та Технічного коледжу Луцького НТУ.
  Захід розпочала провідний бібліотекар Світлана Сакович. Ведучі вечора – Андрій Хлопусь та Ольга Клименок.
  Серед великих діячів, чиї серця, талант, помисли спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до Вітчизни, Шевченко по праву займає один з найвищих ступенів, справедливо вважається найбільшим патріотом України.
  Про останні роки життя Кобзаря, проведені на засланні у Петербурзі, тяжке очікування свободи та велике бажання одружитись на рідній землі була розповідь доцента кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Наталії Шкляєвої.
  Сприйняття сучасною молоддю творчості Тараса Шевченка прозвучало у творах студентів Катерини Цалай (МО-31) – «Тарас Шевченко у сприйнятті молодого українця», Олени Волощук (МК-31) – «Поема «Тарасова ніч» – погляд з минулого у майбутнє», Вікторії Голуб (ЕП-41) – «Велетень духу і віри», Ольги Лойко (ФК-31) – «Шевченкові мрії про майбутнє України».
  Продекламували поезію Ліни Костенко та Тараса Шевченка студенти Луцького НТУ та Технічного коледжу. У виконанні Лариси Шнайдюк, працівника підрозділу з організації виховної роботи студентів прозвучав твір «Вітре буйний» у музичному супроводі.
  Зі словами подяки про захід, присвячений вшануванню пам’яті Великого Кобзаря, сина українського народу, виступив ректор Луцького НТУ професор Петро Савчук.
  Захід завершився спільним виконанням всіх присутніх відомого Тарасового твору «Думи мої, думи мої».
До уваги читачів представлена книжкова виставка «Скарб безсмертного Кобзаря».

1 ed19f2 5a537

�8 2 643cb �1 3 a7d36

unnamed 1 8f9a7

   2 грудня 2016 р. в центральній читальній залі бібліотеки університету відбувся тематичний захід «Трішки про Європу», який був організований студентською радою, клубом «Європа» при відділі неперервного навчання та бібліотекою Луцького НТУ.
  Захід розпочали Ірина Гаранчевська – голова студентської ради, Ірина Охват студентка групи МО - 41 презентацією, що супроводжувалася показом фотографій, своїх поїздок за освітньою програмою «Study tours to Poland» до Польщі та Німеччини.
  «1 листопада Португальська Республіка відзначає День відновлення незалежності і наш захід присвячений цій даті» – зазначила завідувач відділу неперервного навчання Олена Ковальчук, а також наголосила, що мета заходу – формування у молоді європейських цінностей, можливість за допомогою різноманітних програм отримати знання про навчання, освіту, перебуваючи в країнах ЄС.
  Начальник відділу бібліотеки Новак Людмила розповіла про бібліотеку Жуаніна (Португалія), що входить в п’ятірку найвизначніших бібліотек світу. В Пункті європейської інформації (ПЄІ) «Все про Європу. Читай, слухай, дізнавайся», який діє в бібліотеці, можна отримати вичерпну інформацію, що стосується цієї теми, розміщеної на сайті бібліотеки http://library.lntu.edu.ua/
  На завершення заходу проведена вікторина, в якій студенти груп МЕ - 51 та МЕВс - 11 прийняли активну участь та дізналися цікаві факти з історії, географії, культури Португальської Республіки.