11 березня 2020 р. у бібліотеці Луцького національного технічного університету відбувся літературний захід «Він жив і дихав Україною» до 206-ї річниці від дня народження генія, мислителя та пророка Т.Г. Шевченка. Як весна оновлює природу‚ так поезія великого Тараса Григоровича Шевченка оновлює наші душі‚ закликає бути чесними, милосердними‚ щиро любити свій народ, свою Україну.
  Захід розпочали  начальник відділу комплектування та наукової обробки документів Марія Богдан  та студент ІІІ курсу Валерій Панько. Слово для виступу було надано ректору Луцького НТУ Петру Савчуку‚ який наголосив наголосив‚ що «Тарас Шевченко – приклад справжнього українця‚ шану до якого необхідно передавати від покоління до покоління».
  У заході брали участь доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Наталія Шкляєва‚ студенти груп: БДНм-11‚ ПЛ-11‚ ОП-11 та студенти технічного коледжу Луцького НТУ.
  Прозвучали музичні композиції від фольклорно-народного ансамблю «Намисто».
  Працівниками бібліотеки організована книжкова виставка «Натхненне слово Кобзаря».

ukr 1 78c12

  9 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови з ініціативи організаторів: працівників бібліотеки Луцького НТУ, кафедри української та іноземної лінгвістики в читальному залі бібліотеки відбувся урочистий захід, у якому взяли участь викладачі та студенти.
  «Сьогоднішнє свято – День української писемності та мови – приурочене захисту рідного слова.  А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора», - розпочала захід провідний бібліотекар Світлана Сакович. Потому, доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Людмила Мялковська коротко розповіла про історію творення української літературної мови, презентувала декілька різних видань словників української мови, а також розповіла про проблеми та перешкоди сучасності для нашої мови. У продовження теми, студентка ТТ-21 групи Катерина Бородавка підготувала  презентацію про утиски нашої мови «Заходи щодо заборони української мови». Цікава та змістовна була доповідь «І. П. Котляревський – творець нової української літературної мови», яку представила доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Наталія Шкляєва. Про цікаві факти в українській мові з допомогою мультимедійної презентації розповіла студентка групи ТТ-21 Матвіїшина Анастасія. Вірші про роль і значення української мови зачитали студенти групи ХТ-21 Стрілецька Софія та Коржик Юлія.

  Глядачі мали змогу побачити презентації «Кирило та Мефодій – творці слов\\\'янського алфавіту», «Нестор Літописець – перший український історик та мовознавець», «І.П.Котляревський – творець нової української літературної мови на народній розмовній основі» від студентів групи ПЛ-11 Дячук Ольги, Климюк Ольги, Середи Юлії, Гуменюка Андрія, Махнюк Дарини, Кобак Аліни, Гуля Владислава та Марчака Михайла. Зачарував присутніх глибинним змістом своїх власних віршів студент групи ОП-11 Владислав Сябер. Касянчук Інна студентка групи СЗ-11 зачитала авторський твір-роздум «Слово, моя ти єдиная зброє». Наприкінці заходу, у читальному залі бібліотеки Луцького НТУ пролунав голос Олександра Авраменка і   всі присутні долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

  Технічним оснащенням аудиторії займався завідувач лабораторіями кафедри комп‘ютерної інженерії та кібербезпеки Віталій Самарчук. Також, учасники заходу мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою «Рідна мово! В тобі від Бога кожне слово!», яку підготували  працівники бібліотеки Луцького НТУ.

 

ukr 14 4d9b8ukr 29 dfcd9

kozactvo 33398

  11.10.2019 р. напередодні Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня українського козацтва у бібліотеці Луцького НТУ проведено тематичний захід «Дорогами козацької слави».
  Захід розпочала Марія Богдан, начальник відділу комплектування та наукової обробки документів, яка зауважила, що з давніх давен Богородиця вважалася покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних сил, тому свято Покрови Пресвятої Богородиці є одним із найбільш шанованих свят в Україні.  
  Про причини виникнення козацтва і чому загарбники вірили, що козаки мають магічну силу, розповіла студентам кандидат філологічних наук Наталія Шкляєва. Науковиця додає, що чимало років збирала фольклорні тексти з усієї Волині і завжди натрапляла на розповіді про турків, татарів, поляків, шведів і про те, що волинянам доводилося боротися самим, адже нікому було заступитися за людей.  
  Захід продовжили студенти Луцького НТУ, які розповіли про гетьманів і військо, що боронили нашу землю, про життя козаків, їх побут та зброю. Зокрема, першокурсник Володимир Зварич підготував презентацію про символіку козаків; студент другого курсу Андрій Бурчак розповів про структуру козацького війська; Шаула Катерина і Кесарелі Аліна представили до уваги присутніх презентацію про становлення і розвиток козацької держави, а Вікторія Степанюк, Вікторія Доротюк та Тетяна Карпук озвучили біографічні дані Петра Конашевича (Сагайдачного), Богдана Хмельницького й Кирила Розумовського.
  Тематичний захід супроводжувався декламуванням поезій у виконанні студентів Олени Пащук, Анастасії Гурської, Наталії Пшигоди. Власні твори про козаків презентували студентки Богдана Заброцька, Вікторія Сидорук, Оксана Апанасенко та Дар’я Абрамович. Гості проглянули уривки з фільму «Пропала грамота» у супроводі козацьких пісень.
  Захід підготували начальник відділу комплектування та наукової обробки документів Марія Богдан та провідний бібліотекар Світлана Сакович. Технічний супровід здійснив Віталій Самарчук.

 

 

Vustavka db34f

Kolegu 2 7a5a1

  26.09.2019 р. працівники бібліотеки спільно з викладачами кафедри туризму та готельно-ресторанної справи провели захід «По країнах і континентах», який присвячений Всесвітньому дню туризму.
  В заході взяли участь студенти спеціальностей «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» 1-4 курсів, так і викладачі кафедри разом  з деканом ФЕТЕ В. Волинцем.
  Святковий захід відбувся в оригінальній, незвичній формі. Присутні долучилися до інтерактивних ігор, вивчення мапи Європи та навіть боролися за «імунітет». Вступне слово про історію відзначення Дня туризму озвучила провідний бібліотекар С. Сакович Цікавими і змістовними були розповіді викладачів к.е.н., доцента С. Сидорук і к.г.н., ст. викладача О. Громик про розбудову соціальної та обслуговуючої інфраструктури країн Європи. Студенти ГРС-11 та ТР-21 розповіли про туристичні особливості Польщі, Чехії, Франції, Великобританії, Японії і Німеччини. Провідний бібліограф Є. Будчик провела бібліографічний огляд літератури на якому представила книги та періодичні видання.