Evroatlantuka 92aeeЩодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції працівниками бібліотеки та кафедрою гуманітарних наук, соціального забезпечення та права 23 .05.2019 р. проведено захід «Євроантлантична інтеграція України». 

  Провідний бібліотекар Світлана Сакович зауважила, що Революція Гідності відкрила нові перспективи України до ЄС, де демократія та захист людини – є обов‘язковими цінностями, а підтримка громадянами України державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції відіграє ключову роль у зміцненні міжнародної безпеки.
  Завідувач кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення та права, кандидат історичних наук, доцент Оксана Жук розповіла студентам про те, що власне розуміється під словом «Євроантлантична інтеграція», поінформувала про європейські регіональні організації та історію створення ЄС.
  Для присутніх було продемонстровано фільм про НАТО.
  Із власними доповідями про ЄС та НАТО виступили студенти гр. КСМ-21 Ярмолюк Андрій, Довгонюк Микола, Тищук Максим, Михалик Артур та Валерій Панько гр.ТМ-31. Насамкінець, провідний бібліограф Євгенія Будчик провела бібліографічний огляд літератури «Євроатлантична інтеграція України», чим підтвердила укріплення європейської спрямованості в українському книговиданні.

Mazepa plagin3 c5c85

«Іван Мазепа – державний діяч і політик найвищого ґатунку, найвправніший дипломат тодішньої Європи, полководець і водночас поет. Він був досить суперечливою особистістю в українській історії. Вороги його вважали хитрим політиком і зрадником. Прихильники стверджували, що він прагнув порятунку та процвітання для рідної землі. Скільки людей, стільки і думок. Однак, щоб про нього не говорили, мусимо визнати, що для України він зробив чимало», - такими словами розпочала захід начальник відділу комплектування та наукової обробки документів Марія Богдан.
  Про життєвий шлях та біографічні факти із життя гетьмана розповіли студенти факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Луцького НТУ Вікторія Трохимович, Богдана Мосійчук, Максим Луцюк, Дарина Жадан та Анна Новосад. Студент того ж факультету Олег Карась продекламував уривок із художньої поеми «Мазепа».
  Екскурс у державотворчу діяльність гетьмана Мазепи провів доцент кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення та права Михайло Костюк. Він розповів про ведення зовнішньої політики, меценатство, спрямоване на розбудову церков та розвиток української освіти й культури, а також розбудову Гетьманщини як цивілізованої та модерної європейської держави.

  Бібліографічний огляд літератури про видатного гетьмана України, провела для студентів провідний бібліограф Євгенія Будчик.

  Zinku ykr 7c0d727 березня 2019 року в Луцькому національному технічному університеті відбувся просвітницький захід «Берегині українського духу», присвячений 90-ій річниці створення ОУН та жінкам-героїням національно-визвольної війни за Україну.
  Мета заходу – патріотичне виховання молоді та формування їхньої національної свідомості, вшанування видатних жінок-героїнь періоду визвольної боротьби, жінок-волинян, які стали жертвами сталінських репресій і були примусово вивезені в Сибір, як вороги народу.
  Працівники бібліотеки Луцького НТУ  долучились до організації заходу, організувавши книжкову виставку «Жінки в історії України».

  6 березня 2019 р. у читальному залі бібліотеки Луцького НТУ відбувся тематичний захід з нагоди 205-ї річниці від дня народження  Т.Г. Шевченка «Вічно живе Шевченкове слово». Захід організовано бібліотекою університету, кафедрою української та іноземної лінгвістики,  відділом соціокультурної та виховної роботи. В заході взяли участь викладачі та студенти Луцького НТУ та Технічного коледжу Луцького НТУ.
  Розпочали урочистість  ведучі Анна Климовець та Ілля Свистюла.
  Із вступним словом виступила доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Наталія Шкляєва, яка розповіла про перебування Т.Г. Шевченка в Переяславі, його мрії й сподівання, написання «Заповіту», арешт, довготривале й тяжке очікування свободи .
  У музичному супроводі прозвучали твори Т.Г. Шевченка у виконанні Анни Климовець та Веремчук Ярослави. Дует народного фольклорного колективу «Намисто» (керівник – Марія Ковальчук)  виконав у сучасній інтерпретації українську народну пісню «Вербовая дощечка». Студенти Технічного коледжу Луцького НТУ Вітюк Анжела та Гелім Дарина прочитали вірші Т.Г. Шевченка «Лебедин» та «Думка»,  Джовко Дарина – вірш Лесі Українки «Квіток, квіток».
  На заході  продемонстровано  фільм  «Великі Українці – Т.Г. Шевченко».
  Доцент кафедри української та іноземної лінгвістики І. В. Горобець відзначила: «Шевченка проганяли з рідної землі. Він не раз змушений був покидати Україну  й усе, що із нею пов‘язане. Але поет завжди вірив в Україну, у її воскресіння і цю віру вселяв у кожного українця…».
  Працівниками бібліотеки організовано  виставку на тему: «Велике слово Кобзаря», де представлено книги та періодичні видання.

  Відповідальні за технічну організацію заходу – Сергій Герцик та завідувач лабораторіями кафедри комп‘ютерної інженерії Віталій Самарчук.

do Shevcenkaa 2a 4b7af

do Shevcenkaa 1a d060c