У рамках проведення заходу, присвяченому 31-й річниці Незалежності України співробітник Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук подарувала літературу для студентів університету. Книги знаходяться у читальному залі, де з ними можуть ознайомитися усі бажаючі. Дана література спонукатиме до більш поглибленого вивчення історії України.

IMG 20220924 100253 d06f4

IMG 52941 133b5  Пропонуємо ознайомитись з новими надходженнями, якими поповнився фонд бібліотеки ЛНТУ. Це навчальні посібники, монографії з економіки, дизайну, містобудування, туризму та ін.
 Дякуємо Національному університету «Львівська політехніка», Київському національному університету архітектури та будівництва, іншим видавництвам за подаровані книги.
  Колектив бібліотеки щиро вдячний за подаровані книги та впевнений, що подаровані книги будуть корисними для наукових досліджень та навчання та зацікавлять широке коло читачів.
IMG 52951 eab44  Національний музей Голодомору-геноциду, до 100-х роковин масового штучного голоду 1921–1923 років та 75-х роковин масового штучного голоду 1946–1947 років презентував бібліотеці ЛНТУ нові унікальні книги про Голодомор в Україні.
  Бібліотека ЛНТУ висловлює щиру подяку за подаровані книги.
 Повну колекцію книг можна переглянути в електронному каталозі бібліотеки.

 ukrainka 49fa1 Бібліотека Луцького НТУ отримала в подарунок «Повне академічне зібрання творів» видатної української поетеси, прозаїка, драматурга Лесі Українки, видане до 150-річчя від дня її народження Волинським національним університетом за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.
  Видання має 14 томів і тематично поділене за напрямами. У перших чотирьох томах опубліковано драматургічний доробок авторки, у п?ятому – поезія та ліро-епічні поеми, у шостому – художня проза, у сьомому – літературна критика та публіцистика, у восьмому – переклади, у дев’ятому – засоби народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки, у десятому –«Стародавняісторія східних народів» та конспекти, l ukrainka ed077виписки, нотатки. В останніх чотирьох томах серії опубліковано її епістолярну спадщину 1876–1913 років.
  Головною відмінністю 14-томного видання є те, що максимальна увага була приділена рукописам Лесі Українки, а також відновлено всі знайдені на сьогодні тексти, які друкувалися на початку ХХ ст., а потім жодного разу не включалися у багатотомні видання. У зібранні відновлено фрагменти й матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях. Додано розлогі текстологічні, історико-літературні та реальні коментарі. Окрім того, переосмислено та перетлумачено факти біографії письменниці, розширено історико-філологічні та реальні коментарі. Для впорядкування текстів розроблено засади передавання особливостей мови Лесі Українки, збережено оригінальний авторський правопис, підкреслення та перекреслення, які, перекладаючи з різних мов, робила Леся Українка.
  Дякуємо Українському інституту книги за співпрацю та безкоштовну передачу такого цінного видання до фонду нашої книгозбірні.
 
  Запрошуємо всіх заново познайомитись з творчою спадщиною всесвітньо відомої української поетеси !

 podarnk knugu 9b014В рамках освітньо-патріотичного проекту «Книги для 100 університетів та бібліотек України: боротьба за свідомість» Інститут дослідження Голодомору, національний музей «Меморіал жертв Голодомору», Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса та громадська організація імені Омеляна Ковча подарували бібліотеці Луцького НТУ комплекти книг з історії України, у тому числі з тематики геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років. 

  Книги мають українське патріотичне спрямування, покликані вести боротьбу за свідомість, насамперед, молоді, яка формує національну українську еліту. «Перемога народжується не на полі бою, а у школах та університетах» – із цим меседжем проект рухається Україною, відкриваючи громадськості правду про різні хронологічні періоди історії України.
  Колектив бібліотеки та студенти щиро вдячні за подаровані книги!