ukrainka 49fa1 Бібліотека Луцького НТУ отримала в подарунок «Повне академічне зібрання творів» видатної української поетеси, прозаїка, драматурга Лесі Українки, видане до 150-річчя від дня її народження Волинським національним університетом за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.
  Видання має 14 томів і тематично поділене за напрямами. У перших чотирьох томах опубліковано драматургічний доробок авторки, у п?ятому – поезія та ліро-епічні поеми, у шостому – художня проза, у сьомому – літературна критика та публіцистика, у восьмому – переклади, у дев’ятому – засоби народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки, у десятому –«Стародавняісторія східних народів» та конспекти, l ukrainka ed077виписки, нотатки. В останніх чотирьох томах серії опубліковано її епістолярну спадщину 1876–1913 років.
  Головною відмінністю 14-томного видання є те, що максимальна увага була приділена рукописам Лесі Українки, а також відновлено всі знайдені на сьогодні тексти, які друкувалися на початку ХХ ст., а потім жодного разу не включалися у багатотомні видання. У зібранні відновлено фрагменти й матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях. Додано розлогі текстологічні, історико-літературні та реальні коментарі. Окрім того, переосмислено та перетлумачено факти біографії письменниці, розширено історико-філологічні та реальні коментарі. Для впорядкування текстів розроблено засади передавання особливостей мови Лесі Українки, збережено оригінальний авторський правопис, підкреслення та перекреслення, які, перекладаючи з різних мов, робила Леся Українка.
  Дякуємо Українському інституту книги за співпрацю та безкоштовну передачу такого цінного видання до фонду нашої книгозбірні.
 
  Запрошуємо всіх заново познайомитись з творчою спадщиною всесвітньо відомої української поетеси !

 podarnk knugu 9b014В рамках освітньо-патріотичного проекту «Книги для 100 університетів та бібліотек України: боротьба за свідомість» Інститут дослідження Голодомору, національний музей «Меморіал жертв Голодомору», Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса та громадська організація імені Омеляна Ковча подарували бібліотеці Луцького НТУ комплекти книг з історії України, у тому числі з тематики геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років. 

  Книги мають українське патріотичне спрямування, покликані вести боротьбу за свідомість, насамперед, молоді, яка формує національну українську еліту. «Перемога народжується не на полі бою, а у школах та університетах» – із цим меседжем проект рухається Україною, відкриваючи громадськості правду про різні хронологічні періоди історії України.
  Колектив бібліотеки та студенти щиро вдячні за подаровані книги!

  Бібліотеpodarunok kuiv 167baка Луцького національного технічного університету отримала в подарунок  книги від Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянської академії».
  Колектив бібліотеки щиро вдячний за подаровані книги та впевнений, що вони зацікавлять широке коло читачів.

  Наукова бібліотека ім.  М. Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка подарувала нашій бібліотеці книгу Рейнольдс Дж. Л. Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика / Джон Лоуренс Рейнольдс; пер. з англ. М. Сороки. – Кам?янець-Подільський : Рута. – 2018. – 303 с.

Renolds bf573

  Книга розповідає про життя видатного українця Петра Яцика, якого воєнне лихоліття, складні життєві обставини змусили покинути батьківську хату, рідну Україну й вирушити за океан, до Канади, де він важкою працею, постійним самовдосконаленням, мудрими рішеннями і високоморальними вчинками здобув широке суспільне визнання, став одним з провідних канадських бізнесменів. Славу Петру Яцику принесли не тільки його незаперечні успіхи в бізнесі, але й багатогранна меценатська діяльність і насамперед велика фінансова підтримка розвитку української освіти, культури та духовності, з чим докладно знайомить читачів пропоноване видання.

  Книга зацікавить не тільки молодих бізнесменів, що мріють про успішну ділову кар’єру, а й широку читацьку аудиторію.

  Колектив бібліотеки щиро вдячний за подаровану книгу.

 

  З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек голова партійного осередку Луцька ВО “Батьківщина“ Ірина Чебелюк  привітала колектив бібліотеки Луцького НТУ  та подарувала книги історичної тематики за авторства Володимира Сергійчука.
  Колектив бібліотеки щиро вдячний за подаровані книги та впевнений, що вони зацікавлять читачів.

День бібл plagin cbeedДень бібіліотекаря Plagin bea6e