30 vustavka 55b8f

  День незалежності України – головне державне свято, що відзначається щороку 24 серпня. Цього року українці святкують 30 років незалежності України, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними.
  24 серпня 1991 року Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності, а 1 грудня того ж року українці схвалили його на референдумі. Це – точка відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики справедливо відзначають: 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення незалежності України. Це не просто День народження держави, це світле свято здійснення мрій і сподівань багатьох поколінь наших предків, які з любов‘ю творили і плекали українську націю, рідну мову, самостійну державу, мужньо боролися за її майбутнє.
  Проголошення незалежності України стало знаменною подією в житті українського народу, невід‘ємною ознакою якої є визначення національної символіки – Державного Прапора України, Державного Герба України та Державного Гімну України.
  З нагоди 30-ї річниці Дня незалежності України, згідно з Указом Президента України Про відзначення 30-ї річниці незалежності України працівники бібліотека ЛНТУ підготували книжкову виставку «Дух єдності української держави» (до Дня незалежності України).
  В експозиції представлено документи та публікації з фондів бібліотеки, які висвітлюють питання становлення української державності, сучасні державотворчі процеси, розвиток демократії та громадянського суспільства в Україні, презентують Україну на міжнародній арені, розкривають економічний розвиток та соціальні трасформації українського суспільства.

30 justivka d7205