- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Заходи бібліотеки
13 грудня в читацькому клубі ЛНТУ відбулась чергова зустріч, на якій обговорювали книги, написані лауреатами Нобелівської премії, а також твори інших відомих авторів. Учасники клубу поділилися своїми враженнями та інтерпретаціями прочитаних книг, що зробило зустріч особливо цікавою та змістовною.
Цього разу на загальне обговорення була представлена книга Ернеста Гемінгвея: "Старий і море". Ця класична повість Гемінгвея, відзначена Нобелівською премією, є зворушливою розповіддю про боротьбу людини зі стихією. Окрім творів лауреатів Нобелівської премії, учасники клубу обговорили ще кілька відомих книг, які містили у собі різну тематику, прочитані за бажанням.
Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері, де кожен учасник мав змогу висловити свої думки та почуття щодо прочитаних творів. Дякуємо усім, хто приєднався до нашого читацького клубу, та запрошуємо на наступні зустрічі, де на нас чекають нові літературні відкриття!
- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Заходи бібліотеки
29 листопада в музейному просторі «Окольний замок» відбулася зустріч учасників читацького клубу ЛНТУ в новому форматі. Цього разу захід поєднав обговорення літератури з відвідуванням відкриття виставки «Репліки костюмів доби гетьмана Івана Мазепи з музеїв України».
Цікава розповідь письменниці Ганни Гороженко, про деталі костюмів для тизеру зйомок кінострічки «Резидентка», історія їх створення, героїв, для яких вони були створені під час підготовки до зйомок, про славні і величні сторінки барокових часів України!
«Дуже важливо зараз, коли ми виборюємо свою стовідсоткову незалежність, коли ми повертаємося до своїх витоків, згадувати не лише ХІХ століття і сільську культури, а й елітарну культуру, яка в нас була. Саме в ХV-ХVІІІ століттях ми були надзвичайно близькі до Європи. Навіть не просто були близькі – ми були частиною Європи. І найважливіше – не забувати про це зараз», – акцентувала Ганна Гороженко.
«Культура на часі завжди – і у війну, і поза війною. Ми хочемо відтворити ті події, які були замовчані і факти, які були сплюндровані і переписані… Якщо не знімати історичне кіно, його не буде просто» - поділилась режисерка «Резидентки» Інна Барановська.
Захід надихнув учасників глибше вивчати історію та підтримувати культурні ініціативи, що відновлюють національну пам'ять.
- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Заходи бібліотеки
25 жовтня вся Україна приєдналась до радіодиктанту національної єдності. Ця традиція продовжується вже 25 років поспіль, адже є невід'ємною частиною відзначення Дня української писемності і мови.
Бібліотека організувала та приєдналась також до написання Всеукраїнського радіодиктанту. Захід розпочала провідний бібліотекар Наталія Синчук, яка розповіла про започаткування та важливість української мови для національної ідентичності та культурного розвитку. Продовжила захід кандидат філологічних наук, доцент кафедри Лариса Садова, яка розповіла про історію та роль радіодиктанту для українського суспільства.
Щороку радіодиктант національної єдності захоплює дедалі більше шанувальників української мови.
- Деталі
- Автор: redaktor
- Категорія: Заходи бібліотеки
У рамках заходів присвячених дню Всесвітнього психічного здоров’я, які проводила кафедра соціогуманітарних технологій, на запрошення завідувачки кафедри Оксани Жук, директор бібліотеки Наталія Поліщук, взяла участь у заході «Слова, що зцілюють і сила поезії під час війни» та презентації збірки поезій авторського колективу “Крилом будь».
Ця ініціатива підкреслила важливість слова як потужного інструменту емоційної підтримки і відновлення, особливо в умовах війни. Неймовірні емоції, душевна атмосфера, яка панувала на заході, зцілювали студентів та гостей поетичним словом і піснею.
Висловлюємо величезну вдячність авторам збірки Олені Мороль, Заріні Дацик та Анастасії Веснянці за подаровану збірку з автографом для нашої книгозбірні.
Запрошуємо всіх бажаючих завітати до нашої бібліотеки та ознайомитись зі збіркою поезій «Крилом будь».