Я вибрала Долю собі сама.
І що зі мною не станеться –
У мене жодних претензій нема
До Долі – моєї обраниці…
31 березня 2015 р. в центральній читальній залі бібліотеки університету відбулась літературна година «Усе моє, все зветься Україна» (з нагоди 85-річчя від дня народження видатної української поетеси Ліни Василівни Костенко).
Ліна Костенко – велика українка, взірець безкомпромісного служіння рідному народові та Батьківщині, глибоко сучасна поетеса, яка стала совістю вітчизняної культури та цілої нації. «Митцю не треба нагород, його судьба нагородила, коли в людини є народ, тоді вона уже людина» – такими словами розпочала захід ведуча, провідний бібліотекар Людмила Петрина.
Особливу зацікавленість в аудиторії викликав виступ доцента кафедри філософії, політології та права – Антоніни Євтодюк, яка розповіла про своє знайомство з творчістю Ліни Костенко, про поетесу, як цілісну особу, сутність життя якої – правда. Поетеса Ліна Костенко – наша сучасниця, як митець, вона «вписана» у свій час. В творах її життєве кредо і тому свій виступ Антоніна Євтодюк продовжила читанням творів Ліни Костенко, адже краще ніж поетеса ніхто не скаже.
Продовженням заходу став виступ доцента кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства – Наталії Шкляєвої, яка розповіла про найвідоміший історичний роман у віршах «Маруся Чурай», який був написаний у роки вимушеного мовчання поетеси. В основі твору прослідковуються дві наскрізні взаємопов’язані сюжетні лінії: доля Марусі й доля України. Роман виховує в читача почуття любові до свого народу, чистоти душі, високої моралі.
Продекламували вірші славетної поетеси талановиті студенти нашого університету: Антон Безносіков, Василина Дунь, Анна Басиста, Ірина Охват.
Бібліографічний огляд «Над берегами вічної ріки», присвячений творчості Ліни Костенко, провела провідний бібліограф Євгенія Будчик та представила до уваги читачів книжкову виставку «Душа належить людству та епохам».