1 b00bd2 5a377

 

 

 

 

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних…
Н. Тривайло.

 25 листопада 2016 р. в центральній читальній залі бібліотеки університету відбулася тематична година «Скорботна пам’ять тридцять третього», приурочена Дню пам’яті жертв голодоморів.
 Із вступним словом про голодомор, як страшний злочин проти народу України, виступила Світлана Сакович, провідний бібліотекар.
 Зацікавленість у слухачів викликала розповідь Сергія Лиса, провідного наукового співробітника відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею. На основі законодавчих документів науковець довів, що голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а геноцидом українського народу, наслідком цілеспрямованого режиму тоталітарної влади.
 Оксана Жук, завідувач кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства кандидат історичних наук розповіла про те, що «сталінська політика» хлібозаготівель була визначальною причиною голоду 1946-1947 рр. в Україні та закликала молоде покоління не забувати про жахливі події, які довелось пережити українському народу.
 Провідний бібліограф Євгенія Будчик провела бібліографічний огляд літератури на тему «Україна пам’ятає – світ визнає».
 Продемонстровано документальний фільм «Великий голод».
 На завершення заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв голодоморів.