О, вітре, всі мури земного впадуть,
Як серце обернеш у сурму!
Найвищі-бо вежі духовності ждуть
Твойого шаленого штурму.
О.Ольжич

  Олег Ольжич… Це ім’я прийшло в нашу літературу із незалежністю України. Ми знали поета Олександра Олеся, але невідомою залишалась його родина.
  Щоб ушанувати видатну особистість, з ініціативи працівників бібліотеки Луцького НТУ, 22 вересня 2017 р. зібралися викладачі й студенти факультету бізнесу, технологічного факультету та факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій на урочистому заході, присвяченому 110-річниці з Дня народження відомого діяча.
  Розпочався захід із вступного слова провідного бібліотекаря Світлани Сакович, яка наголосила на тому, що Олег Ольжич був сильною особистістю, духовно загартованою, адже духовно слабкі люди не здатні витримати знущання у передчутті самопожертви.


  У доповіді «Олег Ольжич – жертовний шлях в ім’я України» доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Наталія Шкляєва, окресливши життєві віхи поета.
  На захід було запрошено доцента кафедри гуманітарних наук і права Оксану Майбороду, яка у своїй доповіді розповіла усім присутнім про політичні погляди й переконання Олега Ольжича. Викладач зосередила увагу на тому, що сьогодні, коли знову на українській землі проливається кров, нам як ніколи, треба бути інтелектуальною нацією, здатною аналізувати історичний досвід… і, як наголошував Олег Ольжич: «Будувати власну державу, де пануватиме демократія».
  Студенти технологічного факультету Каріна Мар’юк, Тетяна Овчарук, Владислав Шинкарук, Ганна Костючок, Валерій Панько продекламували поезії «Акваріум», «Захочеш – і будеш!», «Люкреція», «Приходили», «Чорно-синяву рінь гризучи».
  Провідний бібліограф Євгенія Будчик провела бібліографічний огляд літератури на тему «Нащадок князівського чину», ознайомивши усіх присутніх із творами Олега Ольжича і матеріалами про нього.
На завершення заходу учасники мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою «Олег Ольжич. Легенда і символ України», яку підготували працівники бібліотеки Луцького НТУ.
  Приклад  жертовного життя видатного українського поета Олега Ольжича гідний для наслідування, тому він назавжди залишиться в людській пам’яті як борець за незалежність поневоленого народу, який своєю мученицькою гибеллю проклав дорогу для майбутніх поколінь українців.