Праведная душе – прийми мою мову,
Не мудру та щиру, прийми, привітай,
Не кинь сиротою, як кинув діброви,
Прилини до мене хоч на одно слово
Та про Україну мені заспівай.
Т. Г. Шевченко

  Такими словами, проханням допомогти у клопіткій і нелегкій роботі – розвиткові української літературної мови нового зразка, звертався Тарас Шевченко до попередника – Івана Котляревського.
  10 жовтня 2017 р. в приміщенні читального залу бібліотеки Луцького НТУ з ініціативи працівників бібліотеки, кафедри української та іноземної лінгвістики, підрозділу з організації виховної роботи зі студентами відбулося урочисте відкриття VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, на яке завітали очільник нашого університету Петро Савчук та проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах.
  Урочистість розпочала провідний бібліотекар Світлана Сакович, наголосивши, що проведення конкурсу повинно сприяти піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю.


  Доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Наталія Шкляєва у науковій доповіді «Тарас Шевченко. Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю» зазначила: «…говорячи сьогодні про Шевченка, згадаємо про такі чинники людського буття: покликання, талант, Божий дар, доля і воля. Особливо відчутний біль душі у творах, написаних у казематі та на засланні. Туга відчутна у кожному рядку. Розкішна і лагідна природа України, ніжні переливи української мови, чарівна мелодія української пісні – все це тривожить, викликає спогади і наповнює серце любов’ю до рідного краю.
  Палітра Шевченкового слова розмаїта і багата. Він не тільки доповнив творчість Івана Котляревського, а й довів, що українське слово придатне не лише для сміху, а й для висловлювання на суспільно-політичну тематику.
  Ведучі Сергій Савчук та Юлія Бортник, розповідаючи про значимість Шевченкової мовної спадщини для нас, українців, зазначили, що «уже для багатьох поколінь українців Шевченко означає так багато, що створюється ілюзія, ніби ми про нього все знаємо. Та це лише ілюзія. Шевченко – явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний».
  Студенти технологічного факультету Каріна Мар’юк, Тетяна Овчарук, Владислав Шинкарук, Ганна Костючок та факультету бізнесу Катерина Пелешко та Алла Блоха декламували поетичні твори Т.Г. Шевченка.
  У музичному супроводі пролунали українські народні пісні: «Летіла зозуля», «Через сад-виноград», «Зелений дубок» у виконанні народного аматорського фольклорного ансамблю «Намисто», художнім керівником якого є Марія Ковальчук.
  Усі присутні мали змогу переглянути фільми: «Українська мова – наша безпека», «Українська мова – це…», «Українська мова».
  Доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Тамара Николюк розповіла учасникам про умови проведення VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у Луцькому НТУ.
  Наостанок проведення дійства Валентин Талах, висловивши слова вдячності усім організаторам, зазначив, що завдяки проведенню VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка студенти нашого вузу мають можливість реалізувати себе у літературному напрямі, у чому їм можуть допомогти викладачі кафедри української та іноземної лінгвістики нашого вишу. Усі присутні мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою «Велич Шевченкового слова», яку підготували працівники бібліотеки Луцького НТУ. На ній представлено поезію та матеріали про життєвий та творчий шлях Шевченка.
  Шевченко належить не лише Україні, а й усьому людству. Тому значення VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка полягає у тому, що поет збагатив скарбницю духовних надбань усього людства, передавши культурам інших народів те, що пережив український народ.