Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких іти
Твого сумління й мужності уроки
Ми бережем і будем берегти.
           Микола Палієнко

  Тарас Шевченко – аналітик життя української нації. Його філософію, логіку думки тяжко зрозуміти, не заглиблюючись у тогочасну добу, шевченківську епоху, не приділяючи належної уваги вивченню культурної, історичної та літературної спадщини нашого народу. Для того, щоб хоча б трохи зрозуміти Шевченка, важливо знати: за образами, персонажами, подіями він бачив загальнонаціональні проблеми, від вирішення яких залежало майбутнє України.
  День вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка – свято, яке щороку відзначається у стінах Луцького національного технічного університету. 16 березня з нагоди 204-ї річниці від дня народження  визначного письменника і  художника кафедрою української та іноземної лінгвістики,  підрозділом з організації виховної роботи зі студентами, бібліотекою Луцького НТУ проведено урочистий захід, у якому взяли участь викладачі та студенти Луцького НТУ та технічного коледжу.
   Працівниками бібліотеки організовано  виставку на тему: «Нас гуртують думи Кобзаря», де представлено книги та періодичні видання.
.