zahodu 2011 ac9ee140-річчю від дня народження Лесі Українки та 100-річчю з часу ювілею написання драми-феєрії «Лісова пісня» був присвячений вечір, який відбувся з ініціативи колективу бібліотеки ЛНТУ.

Завідувач відділу давньої історії, провідний науковий співробіник Волинського обласного краєзнавчого музею Олена Бірюліна представила фотовиставку, що висвітлювала життєвий і творчий шлях поетеси, та розповіла про надзвичайно талановиту, сприйнятливу, раниму, глибоко обдаровану музично особистість. (Леся Українка почала грати і складати маленькі музичні п’єси з п’яти років, а перший вірш написала у восьмирічному віці). Однак, вона не отримала систематичної освіти. Єдиним і досить суворим учителем для неї була її мати. Не зламали характер нашої видатної землячки страшні діагнози – туберкульоз кісток, хвороба нирок.

«Вона і сьогодні залишається взірцем людини, котра усе своє життя і талант присвятила боротьбі за соціальне і національне відродження,— наголосила провідний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу ЛНТУ Євгенія Будчик. – Леся Українка – людина філософського складу мислення. Вона близька, зрозуміла і сучасна для нащадків, особливо нинішньої молоді. Це піднесло поетесу на вершину світової літератури. Серед нових збірок я б хотіла відмітити книгу «Вірші», в якій вміщено лірику поетів Тараса Шевченка, Фрідріха Шиллера, Лесі Українки, Генріха Гейне в оригіналі та в перекладах німецькою та українською мовами.


Цікавим, на мою думку, є збірник наукових праць Анатолія Костенка «Леся Українка», який розповідає про долю і звитягу письменниці – людини надзвичайної навіть серед рівних їй за геніальністю».
Студенти машинобудівного факультету та факультету будівництва і дизайну, викладачі подякували викладачам та організаторам за цікаву інформацію... Тоненька, хвора жінка з великими сумними очима, яка розуміла з півслова оточуючих, дивилася на учасників зустрічі з портретів. Вона відлетіла на «крилах пісні», але складалося враження, що Леся Українка присутня тут, з нами у читальному залі. А в пам’яті закарбувалися її слова: “Можна все згнітити, за винятком глосу душ,— він дасть себе почути…».
Наталя Сумська.