На початку березня весь український народ віншує Великого Кобзаря. «Ні одне ім’я в нашій довговіковій, повній багатого змісту традиції не панує так абсолютно, так нероздільно і повно над нашими симпатіями, не тішиться такою безмежною любов’ю, свобідною від усяких застережень і обмежень, як се благородне ім’я великого співця великого горя українського люду і його великих надій. Ні одне ім’я не в’яже нас в одну національну цілість, як воно». Так казав про Тараса Григоровича Шевченка Михайло Сергійович Грушевський.
До 199-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, великого українського поета, художника, прозаїка, драматурга в читальному залі бібліотеки Луцького НТУ організована книжкова виставка «Його пісня, його дума повік не загине!»
На книжковій виставці представлена література, яка знайомить читачів з геніальною поетичною спадщиною Великого Кобзаря, повідує про життя і творчість митця, ілюструє його багату мистецьку палітру.
Шевченкова творчість – це підручник життя, це Cвятиня. Всі проблеми які були актуальні в XIX столітті для нас українців залишились актуальними й зараз. В Шевченка настільки багато характеристик, що можна бачити паралелі із сучасною добою.
«Все йде, все минає…» Однак Шевченко буде так довго безсмертний, як довго існуватиме Україна. Це ж бо він сказав своєму народові все, що йому треба знати, щоб увійти «в народів вільних коло», щоб досягти повної самостійності.